Ogłoszenia na XVIII Niedzielę Zwykłą – 31.07.2022

1. Jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc Świąt maryjnych, licznych pielgrzymek i rocznic wielu ważnych patriotycznych wydarzeń, w którym, z miłości do Boga i bliźnich oraz
    w duchu odpowiedzialności za Polskę, zwłaszcza młode pokolenie, a także za siebie, po raz kolejny jesteśmy wezwani do abstynencji od alkoholu, modlitwy i innych działań dla trzeźwości narodu, parafii i naszych rodzin.
  2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek (wypominki o 17.30 Pokinianka), pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W niedzielę za tydzień procesja eucharystyczna po Mszy o 10.00
  3. W sobotę 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o 9.00i 18.00
  4. Został zakupiony nowy ornat z wizerunkiem MBN Pomocy. Serdecznie dziękuję Ofiarodawcy.
  5. Bóg zapłać za ofiary w ostatnią niedzielę.
  6. W nowym Echu Katolickim warto przeczytać: Dlaczego kocham Kościół? Bywa, że zaczynam doceniać Kościół dopiero wtedy, gdy go zabraknie. Bogu zawdzięczam wszystko – poruszające świadectwo Wojtka od 19 lat żyjącego w trzeźwości. Hazard, lotek, seriale, Internet – od tego często uzależniają się seniorzy, nie zdając sobie wcale sprawy. Comiesięczne materiały dla Kół Różańcowych.
  7. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności przeszła śp. Janina Mirończuk. Wieczny odpoczynek racz …..