Ogłoszenia parafialne - 25 października 2020

1. Od wczoraj w całej Polsce obowiązuje tzw. „Czerwona strefa” jeśli chodzi o ograniczenia związane z pandemią korona wirusa. W związku z tym w kościele może przebywać 1 osoba na 7 m kw. czyli w naszym jest to 32 osoby. Istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.

2. 17 października została udzielona dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św., z wyraźnym podkreśleniem, że korzystający z tej łaski są zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii za pośrednictwem środków społecznego przekazu (należy uczestniczyć w transmisji „na żywo”, a nie w jej retransmisji).

3. W niedzielę – 1 listopada - obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim, którzy osiągnęli chwałę nieba – i tym znanym- beatyfikowanym i kanonizowanym i nieznanym z imienia. Msze św. o godz.  00, 10.00, 12.00. Przed każdą mszą św. – około 20 minut wcześniej -  będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach, W tym roku ze względu na pandemię korona wirusa zostały odwołane procesje na cmentarz zarówno 1  i 2 listopada oraz przez oktawę. Będziemy modlić się za zmarłych w kościele a cmentarz nawiedzać indywidualnie.

1. W poniedziałek- 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 00, 10.00 i 17.00. Przed każdą Mszą św. modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. W tym roku na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej nie tylko przez oktawę, czyli od 3 do 8 listopada ale przez cały listopad za pobożne nawiedzenie cmentarza o odmówienie modlitwy za zmarłych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za zmarłych. Osoby nie mogące udać się na cmentarz (chorzy, starsi) mogą pomodlić się w domu z odpowiednią intencją i zyskać odpust, a następnie dopełnić koniecznych warunków (Komunia święta, pobożne nawiedzenie cmentarza) w bezpiecznym czasie.

3. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła w wypominkach. Zmarli nie są anonimowi, każde imię to historia i niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych dziękujemy za ich życie, dziękujemy z dobro przez nich uczynione, prosimy o odpuszczenie grzechów i błagamy dla nich o dar nieba. Kartki na wypominki leżą na bocznych ołtarzach. Oprócz oktawy za zmarłych polecanych w wypominkach, będziemy modlić się w każdy I czwartek miesiąca.

4. Pamiętajmy o zachowaniu porządku na cmentarzu i wokół cmentarza. Wynośmy śmieci na wyznaczone do tego miejsce. Plastik i szkło, wieńce plastikowe, kwiaty plastikowe i znicze składamy do pojemników- kontenerów a odpady naturalne oddzielnie – na pryzmę.

1. Na stoliku pod chórem „Echo Katolickie": W zakrystii OREMUS